Archiv 07/2012

 

29.07.2012

Demodikóza

V českých kynologických časopisech (Pes přítel člověka a Svět psů) vyšly v aktuálních číslech články o demodikóze. Články na stejné téma, ovšem s jiným závěrem.

Já se přikláním k článku ze Světa psů: k přečtení zde strana1strana2strana3

Demodex je parazit, samostatný živý tvor, který žije přirozeně v kůži velké části psí populace a pouze čeká na svoji příležitost, aby se mohl přemnožit. Touto příležitostí může být první hárání feny, oslabení imunity v průběhu očkování nebo jiného onemocnění (klidně banální virózy). Pokud se jedná o nekomplikovanou, lokalizovanou formu demodikózy s lehkým průběhem do 15 měsíců věku psa není důvod jedince vyřazovat z chovu, natož pak celé linie po feně. Demodex se může vyskytnout i u štěněte po feně, která demodikózu sama nikdy neprodělala. Jedná se o "dětské onemocnění", kdo z nás v dětsví řešil obyčejné neštovice? Znamená to, že jste trvale nemocní? :-))

Jiná situace je u těžké demodikózy s problematickým průběhem, ale pozor, v těchto případech opět není demodex primární onemocnění (opět jen "využil své příležitosti") a příčina stavu je jinde(jiné onemocnění). Ovšem těžce nemocní psi už do chovu opravdu nepatří.

Pozor také na léčbu! Ne každý veterinář nasadí správnou, vhodnou léčbu, načež dále oslabuje imunitu a tak léčba paradoxně stav zhoršuje! Jsem zastáncem toho začínat vždy nejprve aplikací spot on Advocate a podporovat imunitu, až když tato léčba nezabere, přejít na silnější preparáty. Nenechte se vyděsit demodexovým strašákem, je to onemocnění nepříjemné, ale řešitelné a vhodná léčba  vede k bezproblémovému uzdravení.  

 

Flya & Bazooka u vody: Nemáme zrovna zdatné staffí plavce, ale děláme pokroky.. Bazuka poprvé pořádně plavala. :-))

Our girls & water :-))

Také jsme od Eriky dostali nové fotografie "Quinna" Cacao Night of Acherontia Atropos, Quinn se socializuje a seznámil se i s morčecím kamarádem Alfonsem. :)

Cacao Night of Acherontia Atropos "Quinn" 

Po čase jsme znovu vyfotili i náš "klub důchodců" 

Our seniors..

Big Boy(8) & Chiwi(10)

Arka(13) & Cora(13)

 

17.07.2012

Zprávy od Niky Svačinové z Volksbull kennel: Potvrzena březost fenky A-Valkyrja Acherontia Atropos! Těšíme se na vnoučátka. :)

Planned puppies in Volksbull kennel: pregnancy confirmed! More info HERE

12.07.2012

Dnes jsme dostali i fotografie od pana Pešty, majitele "Jessy" Cadence Night of Acherontia Atropos, děkujeme! :)

Cadence Night of Acherontia Atropos - 3 months

11.07.2012

Fotografie "Cindynky" Cinderella Night of Acherontia Atropos ve věku 3 měsíců nám zaslala její panička paní Čedíková, z každé fotografie našich dětí máme velkou radost. :)

Cinderella Night of Acherontia Atropos - 3 months

A ještě jedna fotografie "Alchyna" Alchymista Acherontia Atropos a jeho páneček Tomáš Odehnal. Není lepší pocit pro chovatele, než vědomí toho, že jsou jeho děti milovány. :-))

Alchymista Acherontia Atropos & Tom, true love :-))

05.07.2012

Dnes nám Věrka Zemanová, majitelka fenky Ásatrú Acherontia Atropos, poslala skvělou zprávu! "Trúdy" získala u sdružení Psi pro život osvědčení canisterapeutického psa a brzy se s paničkou budou canisterapii věnovat aktivně. Máme z "Trúdy" velikou radost a jsme na ní moc pyšní! :-))

 

01.07.2012

Na červnové Staff Bull Show závodil v disciplíně weight pull sprint i Alchymista Acherontia Atropos "Alchy" (maj.Tomáš Odehnal), Alchymista doběhl v čase 7:66 (8. v pořadí z 22 účastníků). Věříme, že to Alchy brzy dotáhne až na medaile. :-))

Staff bull Show 2012: Alchymista Acherontia Atropos - weight pull sprint 8th place/22

Také jsme dostali nové fotografie pejska Cacao Night of Acherontia Atropos "Quinn", které nám zaslala jeho panička Erika Straková. Quinnovi to s kamarádem moc sluší. :-))

Cacao Night of Acherontia Atropos "Quinn" - in new home

Také jsme zase jednou vyfotili i naše holčičky Flájinku, Bazuku a Deny

Jingle Bell Impossant Bohemia & Bazooka Atropos Night´s Butterfly & Danger Beauty Impossant Bohemia